Vyberte stránku

Děkujeme za čistší město! Náš náměstek Ivo Moravec minulý týden pozval na radnici dobrovolníky, kteří pravidelně ve svém volném čase pomáhají s úklidem města, především ve svých čtvrtích.

„Těmto lidem patří náš velký dík. Ve svém volném čase pomáhají zorganizovat skupiny dalších dobrovolníků, často rodin s dětmi, a ve spolupráci s městem zajišťují jednorázové úklidy ve vybraných lokalitách. Já vlastně na dnešním setkání suploval samotnou přírodu, která kdyby mohla mluvit, poděkovala by jim možná lépe,“ říká s úsměvem náměstek.

„Při setkání jsme probírali také nové nápady, jak akci dále podpořit a jak oslovovat a motivovat další lidi. Důležitá je v tomto směru výchova, jak poznamenala jedna z dobrovolnic, řada dobrovolníků přichází na akce se svými dětmi a ty už pak i ve svém běžném životě samovolně uklízejí, když spatří na ulici odpadky. A to je hlavní smysl těchto aktivit, výchova dalších generací k pozornosti ke svému okolí. Další z dobrovolníků se například podělil se svou dobrou zkušeností s fandy do geocachingu, kteří se rádi do úklidu zapojili s motivací sbírání bodů pro jejich soutěž. Rovněž jsme se bavili o projektu Budějcká stravenka, kde se do úklidu černých skládek zapojují desítky lidí bez domova ve spolupráci s Charitou a naším odborem správy veřejných statků,“ doplnil Ivo Moravec.